Fotografia portretowa

Fotografia portretowa

Portret to nie tylko zdjęcie to oddanie wnętrza osoby fotografowanej...

Fotografia portretowa jest niezwykle szerokim tematem. Można wyodrębnić wiele rodzajów fotografii portretowej, każda jest inna a zmiennych jest cała masa. Tak naprawdę, wpływ na to, jaki efekt będzie widoczny na fotografii portretowej, ma ogromna ilość czynników. Od preferencji modela/ modelki po ich osobowość oraz emocje towarzyszące im danego dnia. 

 

 

 

Jakie mogą być rodzaje fotografii portretowej?

Portret amatorski to coś, co wszyscy znamy, ale nikt tak tego nie nazywa. Taka jest prawda, że każdego dnia powstaje ogromna wręcz ilość tego typu portretów. Widzimy je na wielu platformach i bardzo prawdopodobne, że Ty sam nieraz taką fotografię zrobiłeś. Robiłeś kiedyś tak popularne od kilku lat selfie, zrobiłeś rodzinne zdjęcie telefonem, a może chciałeś uchwycić jakąś ważną chwilę? 

Portret naturalny to jeden z najczęstszych rodzajów zdjęć w profesjonalnej fotografii portretowej. Fotografie te pokazują niewymuszone i naturalne zachowanie modela/ modelki, niepozowaną mimikę twarzy oraz prawdziwą osobowość.

Portret artystyczny to najtrudniejsza z fotografii portretowej. W jakim stylu chcesz być ukazany? Jaka estetyka będzie Ci najbliższa? Co w największym stopniu odda Twoje prawdziwe ,,ja” na fotografii?

To tylko kilka z wielu propozycji fotografii portretowej. Zgłoś się do mnie, a ja postaram się pokazać na fotografii portretowej Twoje prawdziwe ,,ja”. 

 

PORTRET KORPORACYJNY

Do czego potrzebny jest nam portret? Paweł Tkaczyk na swoim blogu paweltkaczyk.com pisze jak ważna jest silna marka osobista, która pomaga w znalezieniu wymarzonej pracy, jest świetną przewagą w negocjacjach z klientami zwłaszcza gdy jest się freelancerem, tworzy także Twój wizerunek eksperta. Jej budowanie to proces, który powinien mieć jednak solidne podstawy. Od czego zacząć? Z pewnością od profesjonalnych zdjęć.

Jak nas widzą tak nas piszą. Badania psychologiczne mówią, iż pierwsze wrażenie ma decydujący wpływ na dalsze sprawy biznesowe. Dlatego tak ważne jest profesjonalne zdjęcie biznesowe - na wizytówce, w stópce e-maila, na identyfikatorze... Nie można tego zaniedbać. Spójność, profesjonalizm, dbałość o każdy szczegół to jest podstawa każdego PR personalnego. Zadbaj o to!

View the embedded image gallery online at:
http://joannalabenska.pl/en/street-photo#sigFreeId6e2bfc1213

View the embedded image gallery online at:
http://joannalabenska.pl/en/street-photo#sigFreeId67b71217bd

 

PORTRET ARANŻOWANY

Portreciści starają się jak najbardziej odzwierciedlić wnętrze człowieka - jego emocje, jego usposobienie, jego charakter.

Nie jest to rzecz prosta - wymaga od fotografa (malarza) nie tylko umiejętności technicznych, ale również podejścia psychologicznego. A człowiek jest istotą nieobliczalną, pełną tajemnic i wielkim wyzwaniem... Robiłam eksperymenty w fotografowaniu człowiek. Prosiłam, aby mimiką twarzy osoba stojąca przed aparatem wyraziła emocje - strach, gniew, pożądanie... fotografowałam i kobiety i mężczyzn i dzieci - rezultaty są zdumiewające, ale o tych szczegółach opowiem w swojej autorskiej wystawie, która niebawem się pojawi :) Z pewnością była to dla mnie i osoby fotografowanej niesamowita zabawa. Kilka zdjęć z zabawnych sesji przedstawiam poniżej.

 

View the embedded image gallery online at:
http://joannalabenska.pl/en/street-photo#sigFreeId22fe6bd15f

View the embedded image gallery online at:
http://joannalabenska.pl/en/street-photo#sigFreeIddff21f4f0c

 

STREET-PHOTO

Podróżując po świecie i obserwując człowieczeństwo spotykam niesamowitych ludzi i nietypowe miejsca...

Podróż to zmiana miejsca pobytu. Osoba podróżująca pieszo to wędrowiec, podróżujący środkiem komunikacji to podróżny lub wojażer. 

Podróże odbywano od dawna, początkowo dla praktycznego celu: nauki, handlu, polityki. Podróżowano również do miejsc kultu religijnego z chęci odpokutowania za grzechy, zjednania łask lub w podzięce za nie. 

Podróż wymagała odpowiedniego przygotowania. Podróżni brali ze sobą garderobę na różne pory roku, zastawę stołową, zapasy jedzenia, czasem namioty oraz służbę. W ten sposób podróż stawała się wyprawą.

Niewątpliwie podróże kształcą. Napotkani ludzie, czasami rozmowa z nimi wnoszą w nasze życie więcej niż nam się wydaje. A miesjca, które odwiedzamy dają nam porównanie i refleksję - są biedniejsi od nas i bogatsi...

View the embedded image gallery online at:
http://joannalabenska.pl/en/street-photo#sigFreeId5044d5ce29

  

Dlaczego warto zrobić fotografie portretowe u mnie?

Posiadam wieloletnie doświadczenie jako fotograf oraz bogate w liczne współprace portfolio. Jestem fotografką, która łączy w swojej pracy duszę artysty oraz profesjonalizm. Gwarantuje personalne podejście do klienta, w zależności od jego potrzeb oraz oczekiwań. 

 Tagi: fotografia produktowa fotografia reklamowa fotografia packshot fotografia packshot DUCH fotografia packshot 360 stopni fotografia beauty fotografia fashion fotografia mody dziecięcej fotografia lifestyle fotografia wnętrz fotografia architektury fotografia kulinarna fotografia wizerunkowa fotografia reporterska grafika surrealistyczna skład katalogów animacja reklamowa fotografia 3D Łódź

Co mnie wyróżnia?

Nieszablonowy optymizm w podejściu do życia, komunikatywność, pracowitość oraz ekspresyjna otwartość na każde nietypowe sugestie.
A dodatkowo, co jest bardzo ważne we współpracy z klientem to:

  • Profesjonalizm
  • Kreatywność
  • Terminowość - stosunkowo szybka realizacja zdjęć!
  • Uporczywość w dążeniu do celu

Warto ze mną współpracować! Zadzwoń i sam się przekonaj!